Masaże

Masaż klasyczny - to najpopularniejszy masaż,
który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy,
relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi,
które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta,
znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii,
neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

Masaż leczniczy
- to najstarsza metoda masażu,
polegająca na rytmicznym wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki miękkie za pomocą odpowiednich chwytów.Wykonywanie go na większych powierzchniach ciała działa uspokajająco, odprężająco, nasennie.

Masaż limfatyczny
- celem masażu limfatycznego (drenażu limfatycznego) jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Osiągamy to w sposób mechaniczny przez przepchnięcie zalegającej chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych.
W efekcie osiągamy m.in. poprawę warunków do produkcji limfocytów,
transportu wody i soli mineralnych do komórek, co prowadzi do zwalczania bakterii oraz likwidacji obrzęków.

Masaż relaksacyjny - pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia,
a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres,likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi,a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Masaż segmentarny - składa się z wielu rodzajów chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania,przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych na drodze odruchowej. Masaż segmentarny jest masażem diagnostycznym.W odróżnieniu od masażu klasycznego, masaż segmentarny znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.

Masaż centryfugalny
- jest to masaż stawów tzw. masaż dostawowy.
Masaż ten przyspiesza gojenie się kontuzji stawów, wiązadeł stawowych, torebki stawowej itp.Jest to zabieg głównie stosowany w rehabilitacji stawów.

Masaż Shantala - jest starożytną techniką masażu niemowląt oraz dzieci,
Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Ten rodzaj masażu każdy może wykonywać z łatwością, jego technika wykonywania jest stosunkowo prosta do nauczenia.

AQUAVIBRON - to zdrowie, dobre samopoczucie i odprężenie po codziennym stresie,
to zdrowa psychika i ciało.Masaż wibracyjny to zabieg, który poprzez masowanie zmniejsza napięcie mięśni, a także łągodzi bóle z tym związane. Stosowany jest w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa,dyskopatiach oraz stanach chorobowych przebiegających ze zwiększonym napięciem mięśniowym.
 

o nas     |    aktualności     |    praca     |    informacje dla pacjenta    |   polityka jakości    |    kontakt        

 VENTRICULUS Leszczyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.       

projekt i wykonanie IMAGO