Kinesiotaping

Kinesiotaping:

Metoda polega na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plastry rozciągają się na długość i nie ograniczają ruchu. Plaster nie zawiera latexu, umożliwia przepływ powietrza i jest odporny na działanie wody. Kinesjotaping oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwy.

Działanie metody polega na: zmniejszeniu bólu, wspomaganiu pracy mięśni, korygowaniu pozycji stawu, zmniejszeniu obrzęków limfatycznych.

Zajęcia z Kinezjologii Edukacyjnej według Metody dr Paula Dennisona:

Według metody (za pomocą ćwiczeń) w miejsce zniszczonych połączeń nerwowych mózgu mogą powstać nowe połączenia w mózgu które będą omijać zniszczone. Dzięki temu nie objęte zniszczeniem obszary mózgu będą wykorzystane w większym procencie.

Metodę można stosować przy mikrouszkodzeniach mózgu (dysleksja, dysortografia) jak i po udarach mózgu, stanach po operacji guza mózgu.

Ścisła współpraca z lekarzami specjalistami z dziedziny: ortopedii, neurologii, reumatologii oraz nowa aparatura pozwala na indywidualne dobranie zabiegów i ich parametrów dla każdego pacjenta.

 

o nas     |    aktualności     |    praca     |    informacje dla pacjenta    |   polityka jakości    |    kontakt        

 VENTRICULUS Leszczyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.       

projekt i wykonanie IMAGO